Sport w szkole

 

10 Jubileuszowa Wrocławska Olimpiada młodzieży

Wspaniały sportowy sukces Darii Rusieckiej z klasy Technikum Renowacji Elementów Architektury

Gratulujemy !!!

Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Kręglach

26 kwietnia 2017r reprezentacja ZSB uczestniczyła w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w kręglach.
Godnie reprezentowali nas:
Dominika Wiktorek, Paulina Kowalska, Daria Rysowala, Magdalena Petryszyn, Paweł Jaworski, Wojciech Gadki, Kacper Popiołem.
Zabawa była świetnia !

Drużynę wspierał i dopingował nauczyciel wychowania fizycznego - pan Jacek Grabowski.

Pierwszy dzień wiosny na sportowo

21 marca odbyły się rozgrywki sportowe o mistrzostwo ZSB w piłce siatkowej.
W godzinach 8.00 – 13.00 rozegranych zostało kilkanaście spotkań, pomiędzy zgłoszonymi wcześniej klasami.

Mistrzostwo szkoły zdobyła klasa 4g,
drugie miejsce zajęła klasa 4b,
trzecie klasa1g.

Na kolejnych miejscach uplasowały się klasy 4c i 1t.

Spotkania sędziowali :
Adam Pałęcki 4g oraz Agata Bernardy 2g

" Stop zwolnieniom z WF-u "

W ramach rządowego projektu " Stop zwolnieniom z WF-u " dnia 22.10 2015 r. odbyło się spotkanie oraz zostały przeprowadzone zajęcia sportowe przez Pana Macieja Zielińskiego - wielokrotnego Mistrza Polski w koszykówce mężczyzn , a także Mistrza Polski w futbolu amerykańskim . Zajęcia zostały przeprowadzone w kl. 1 a i spotkały się z dużym zainteresowaniem i aprobatą ze strony młodzieży .
W planach następne spotkania w ramach wyżej wymienionego projektu .

Osiągnięcia sportowe 2014/2015

II miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Strefy Zachód
III m w Mistrzostwach Wrocławia Strefy Zachód w piłce nożnej
IV miejsce w Mistrzostwach Wrocławia w piłce ręcznej
V miejsce w pierwszej lidze piłki siatkowej chłopców
VI miejsce w finale Strefy Zachód w piłce siatkowej dziewcząt
III miejsce w finale Strefy Zachód w piłce siatkowej chłopców
V miejsce w sztafecie podczas Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych
w Nordic Walking
II miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Strefy Zachód w tenisie
stołowym chłopców
Udział w rozgrywkach piłki koszykowej chłopców (Basketmania)

Podsumowanie I półrocza

Pierwsze półrocze dobiegło końca, a więc czas na drobne podsumowania.
Młodzież naszej szkoły, jak co roku startowała/startuje w wielu dyscyplinach sportowych:
- piłka nożna ( licealiada – III miejsce w finale strefy zachód ),
- halowa piłka nożna ,
- koszykówka ( luty 2015r.)
- piłka siatkowa chłopców ( licealiada – III miejsce w finale strefy zachód ),
- liga piłki siatkowej chłopców ( listopad 2014r.- maj 2015r. ),
- piłka siatkowa dziewcząt ( licealiada – IV miejsce w finale strefy zachód ),
- liga piłki siatkowej dziewcząt ( listopad 2014r. – maj 2015r. ),
- short track
Ponad to w okresie przedświątecznym nasi uczniowie mieli okazję doskonalenia swoich umiejętności jazdy na łyżwach.

W czasie ferii organizujemy zajęcia rekreacyjno-sportowe dla młodzieży szkolnej w godzinach 8 – 13, codziennie od poniedziałku do piątku.

ZAPRASZAMY.

Basketmania

W dniu 23 października zainaugurowała tegoroczne rozgrywki Basketmania.
Nasza reprezentacja rozpoczęła od zwycięstwa nad ZS nr 18.
Cały mecz zakończył się wynikiem 49 : 34. Niestety, w meczu ze względu na
kontuzję nie mógł uczestniczyć Karol Budakiewicz z IIIa.

Następny mecz już 30 października w ZS nr 3 na ul. Szkockiej.
Początek spotkania o godz. 15.15.

Zapraszamy.

Sportowy rok szkolny w Zespole Szkół Budowlanych zbliża się do końca.
Nadszedł więc czas na pierwsze podsumowania.

We wrześniu 2013r., po kilku latach przerwy, nasi reprezentanci wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych zaznaczając swój udział w kilku konkurencjach
(opiekun: p.Daniel Niklewski ).

W Mistrzostwach ZSB w tenisie stołowym zwyciężyli:

. . . . . I miejsce – Eliasz Szczepańczyk 3g
II miejsce – Michał Kudła 3a . . .
III miejsce - Łukasz Padewski 2a

Ww wymienieni uczniowie wywalczyli IV miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Strefy Zachód.
Opiekun: p. Barbara Wojtkiewicz

W Mistrzostwach Wrocławia Strefy Zachód w piłce nożnej oraz piłce ręcznej, podobnie jak w tenisie stołowym nasi reprezentanci zajęli IV miejsce.

Reprezentacja ZSB w piłce nożnej:

1. Wołodkiewicz Maciej . 1g.
2. Zasłonka Patryk . . . . . . 2t.
3. Szamański Szymon . . .2t.
4. Piórkowski Patryk . . . . 3t.
5. Kiziński Karol . . . . . . . .3a.
6. Długosz Tomasz . . . . . 3a.
7. Nowak Mariusz . . . . . . 3m.
8. Biliński Jonatan . . . . . . 3b.
9. Janiszewski Adam . . . .3b.
10. Magolan Paweł 3a.Wachowiak Patryk 2a.
11. Sieczka Robert . . . . . . 2a. .
12. Sowicz Marcin . . . . . . .4c. .
13. Michniewicz Bartosz . .4c. .
14. Rosiński Tomasz . . . . .1t. .
15. Frasz Adam . . . . . . . . . 1t. .
16. Towarnicki Michał . . . . .1t. .

Opiekun: p. Daniel Niklewski

Reprezentacja ZSB w piłce ręcznej:

1. Niemiec Przemysław . 3a.
2. Długosz Tomasz . . . . .2a.
3. Kiziński Karol . . . . . . . 2a.
4. Magolan Paweł . . . . . .2a.
5. Tomasiak Adam . . . . 2a.
6. Surma Dominik . . . . . 1m.
7. Baś Rafał . . . . . . . . . . 1m.
8. Błocki Adam . . . . . . . ,2m.
9. Bronowicki Bartosz . . 2m.
10. Werner Mateusz . . . . . 3b. .
11. Bilski Jonatan . . . . . . . 3b. .
12. Szamański Szymon . . .2t. .

Opiekun: p. Daniel Niklewski

W bieżącym roku szkolnym bardzo dobrze spisywali się nasze siatkarki i siatkarze.
Dziewczęta zajęły wysokie III miejsce w międzyszkolnej Lidze Siatkarskiej, natomiast chłopcy II miejsce w międzyszkolnej Lidze Siatkarskiej oraz II miejsce w Finale Strefy Zachód Licealiady Młodzieży. Oba zespoły rozegrały łącznie ponad 40 spotkań.

Reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowe:

1. Kuma Daria . . . . . . . . 4d.
2. Drogosz Justyna . . . . 4d.
3. Tołłoczko Patrycja . . . 3g.
4. Walusińska Roksana 3g.
5. Burdzy Diana . . . . . . .2g.
6. Łobodziec Oliwia . . . .1a.
7. Tarnowska Izabela . . .1g.
8. Wielgosik Karolina . . .1g.

Opiekun: Jacek Grabowski

Reprezentacja chłopców w piłce siatkowej:

1. Stahl Adrian . . . . . . . . 4g.
2. Donderowicz Bartosz 4g.
3. Bryłka Piotr . . . . . . . . 4g.
4. Magolan Paweł . . . . . 3a.
5. Długosz Tomasz . . . . .3a.
6. Kudła Michał . . . . . . . .3a.
7. Newald Michał . . . . . . .2t.
8. Towarnicki Michał . . . .1t.
9. Wołodkiewicz Maciej .1g.
10. Ziółkowski Łukasz . . . .2g. .

Opiekun: Jacek Grabowski

Część męska naszej młodzieży walczyła również, w ramach Basketmani w piłkę koszykową, gdzie po ciężkich bojach nasi chłopcy zajęli VIII miejsce.

W maju reprezentanci naszej szkoły w składzie:

Natalia Stadnik, Tarnawsk Iza, Tomasz Potapowicz, Maciej Wołodkiewicz

startowali z dużym powodzeniem w Mistrzostwach Wrocławia Szkół ponadgimnazjalnych w Nordic Walking zajmując II miejsce.
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom Gratulujemy i Bardzo Dziękujemy.

W przedostatni dzień roku szkolnego, w ramach Dnia Sportu, rozegrane zostaną finały rozgrywek o Mistrzostwo ZSB w piłce siatkowej oraz piłce nożnej.
Jak co roku zostanie rozegrany mecz nauczyciele – uczniowie w piłkę siatkową.

Serdecznie zapraszamy!

Reprezentacji dziewcząt w piłce siatkowej.

Dziewczyny idą jak burza: pięć zwycięstw, jedna porażka
Pozdrawiam

Dnia 03.06.2013 r. w bloku sportowym przy Zespole Szkół Budowlanych odbył się Dzień Dziecka, połączony z Dniem Sportu
Uczniowie uczestniczyli w zabawach i grach sportowych na dużej i małej sali gimnastycznej oraz w sali rekreacyjnej.
Rozegrano mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami naszej szkoły, a gronem pedagogicznym.

Drużynę nauczycieli reprezentowali:
p. .Jacek Grabowski
p. Robert C i b i c k i
p. .Mariusz Walczyk
p. .Marta Borończyk
p. .Katarzyna Kozieł

Drużynę uczniów reprezentowali:
.A. Błocki .. . ... klasa 1m
D. Burdzy . . . . klasa 1g
P. Marczyk . . . klasa 2t
P. Kałdoński . klasa 2t
D. Popławski . klasa 2t
P. Piórkowski klasa 2t

Mecz wygrali uczniowie naszej szkoły.

Rozegrano również mecze finałowe Mistrzostw Szkoły w piłce nożnej.
Tytuł mistrza szkoły w piłce nożnej zdobyła klasa 1 d
II Miejsce zajęła klasa 3c \
III Miejsce klasa 2g

Na małej Sali gimnastycznej rozegrano mini turniej piłki koszykowej, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 3c
Zwycięzcami turnieju została drużyna w składzie
B. Michniewicz i M. Sowicz

W rozgrywkach tenisa stołowego zwyciężyli :
1 Miejsce Dominik Duras . . . 3b
2 Miejsce Damian Wierzbicki 3b
3 Miejsce Krzysztof Stolarski 1m

NA ZAKOŃCZNIE ROZGRYWEK WYGRANYM WRĘCZONO DYPLOMY
GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ROZGRYWEK.

Organizatorami obchodów Dnia Dziecka byli :
p. Adriana Petryga i p. D. Niklewski

Szkolne rozgrywki w tenisie stołowym

W listopadzie 2012 oraz styczniu 2013 roku odbyły się szkolne rozgrywki w tenisie stołowym,

1 miejsce zdobył Michał Kudła z kl. 2a,
2 miejsce - Eliasz Szczepańczyk z kl. 2g,
3 miejsce - Łukasz Padewski z kl. 1a.

Cała trójka pojechała na rozgrywki dzielnicowe, które odbyły się w VII LO.
Zajęliśmy 3 miejsce.

Gratulujemy !

Opiekun Barbara Wojtkiewicz

Szkolna drużyna piłki siatkowej dziewcząt

1. Roch Aleksandra .......klasa 4c.
2. Kuźma Daria ..............klasa 3d.
3. Drogosz Justyna ........klasa 3d.
4. Tołłoczko Patrycja ......klasa 2g.
5. Walusińska Roksana .klasa 2g.
6. Januszewicz Marta ....klasa 2a.
7. Burdzy Diana .............klasa 1g.

W rozgrywkach ligowych pozostały naszym dziewczętom do rozegrania dwa mecze, a w dotychczasowych zmaganiach uzyskały następujące wyniki:

ZSB – ZS nr 1 ( 1:3, 2:3 ),

ZSB – PZS Krzyżowice ( 3:2, …. ),

ZSB – ZSP Oleśnica ( 3:2, ….),

ZSB – ZS nr4 ( 3:0v, 3:0v ).

Gratulujemy !

Szkolna drużyna piłki siatkowej chłopców

1. Gołofit Łukasz .............4b.
2. Magusiak Mateusz .....3d.
3. Stahl Adrian ................4g.
4. Donderowicz Bartek . 4g.
5. Magolan Paweł ...........2a.
6. Długosz Tomasz .........2a.
7. Kudła Michał ...............2a.
8. Newald Michał .............1t.

Choć do końca sezonu siatkarskiego pozostało jeszcze sześć spotkań trzeba przyznać, że mimo wspaniałej postawy na boisku nasi chłopcy będą musieli się zadowolić miejscami w dolnej części tabeli.
Za przeciwników w tym roku szkolnym mają tak mocne szkoły jak :
LO III, LO Syców, LO VII, ZS Milicz, ZS nr 3, ZS nr 18 i ZSP Syców.

Życzymy powodzenia w pozostałych spotkaniach.

Szkolna drużyna piłki koszykowej 2012 / 13

W bieżącym roku szkolnym ZSB reprezentują dwie drużyny piłki koszykowej, których opiekunem jest pan Robert Cibicki.

Drużyna chłopców
która występuje w I lidze szkół ponadgimnazjalnych, gra w składzie:

Kamil Suszek,
Patryk Poręba,
Tomasz Bania,
Kacper Zelent,
Damian Barcz,
Adam Błocki,
Jonatan Biliński,
Piotr Kubczak,
Karol Kiziński.


Drużynę dziewcząt tworzą: Marta Januszewicz, Katarzyna Spławska, Monika Markowska, Alicja Koza, Patrycja Szaciło, Alicja Olejniczak.


Szkolna drużyna piłki koszykowej 2011 / 12

W tym roku szkolnym nasz drużyna chłopców w piłce koszykowej wzięła udział w rozgrywkach II ligi. Po wielu zaciętych rozgrywkach, naszym reprezentantom udało się przejść do ligi I, której mecze odbędą się w następnym roku szkolnym.

Skład naszej reprezentacji:

Łukasz Koczur.... z klasy 4a
Adam Mróz ..........z klasy 4a
Jacek Janiszek ....z klasy 4a
Łukasz Dębski .....z klasy 4a
Damian Barcz ......z klasy 3b
Kacper Zelent ......z klasy 3b
Kamil Suszek...... z klasy 3a
Karol Kiziński...... z klasy 1a
Maciej Zwierz ......z klasy 1g
Maciej Gębka...... z klasy 3b
Mateusz Nogaj .....z klasy 4a
Jakub Szymanek ..z klasy 3a

Trenerem drużyny jest pan Robert Cibicki.

Podsumowanie osiągnięć sportowych naszej szkoły
w roku szkolnym 2009 / 10

II m w Licealiadzie dla strefy Wrocław Zachód w piłce ręczne chłopców,
II m w Mistrzostwach Wrocławia w piłce ręcznej chłopców,
III m w Powiecie w piłce ręcznej chłopców,
I m w Licealiadzie dla strefy Wrocław Zachód w piłce nożnej chłopców,
III m w Mistrzostwach Wrocławia w piłce nożnej chłopców,
IV m w Licealiadzie dla strefy Wrocław Zachód w piłce siatkowej chłopców,
IV m w Licealiadzie dla strefy Wrocław Zachód w Ttenisie stołowym chłopców,

Jako szkoła braliśmy ponadto udział w Lidze Szkól Ponadgimnazjalnych chłopców ( miejsce w środku tabeli ), w sztafetowych biegach przełajowych, w rozgrywkach
I Ligi Szkól Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców ( przy obecnym składzie osobowym za sukces należy uznać utrzymanie się w I lidze ).

W roku 2010/2011 planujemy reaktywować reprezentację dziewcząt w piłce siatkowej.

W miesiącach luty-kwieciń rozegrane zostały Mistrzostwa ZSB w piłce siatkowej :
I miejsce zajęła klasa 1T2,
II miejsce zajęła klasa 2T2.

Nauczyciele naszej szkoły biorą udział w rozgrywkach Ligi Nauczycielskiej w p.siatkowej - rozgrywki są w toku ( jesteśmy już w pierwszej ósemce najlepszych szkół we Wrocławiu ).

Uczeń kl. 2TG Adrian Paterek został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w boksie.